Kişilik Analizi Nasıl Yapılır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve öbür uzay cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir uzay bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların yaşamlarına doğrultu veren bir çatlakç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çallıkışmalarında, çeşitli uzay cisimlerinin insanların nefis özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar ekseriya Burç Yorumları adı altında mimarilır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri gibi kişisel bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında rast adımları atmaları bâtınin tavsiyelerde bulunur ve tarz gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak konum allıkır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl süresince ne burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan halka şeklinde bir uzay haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanların hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Bugün üstelik insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine kocaman ilgi göstermektedirler. Bununla yanında astrolojinin uygulanması ve kullanmaı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriya veladet haritası yorumlamak, nefis analizi olmak, aşk ve münasebet astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, mizaç astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin hayatındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece başarılı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en üs görevlerinden biridir. Kişinin veladet tarihine, saatine ve yerine göre hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kesin bir encam tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine elan bir küme bili sahibi yetişmek istiyorsanız, biriyi terimle huzurlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bâtınin Astroloji Terminolojisi’ni ayyaşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bâtınin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan baht grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet tarihine göre belirlenir ve biriyi kişiye göre nefis ve gelecekteki olaylar üzerine bili verebilir.

  2. Aslan ıtır: Ekseri 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar bâtınin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli nefis özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Doğum haritasında Kamer’ın evetğu burçdolaşma. Kamer ıtır, bir kişinin hissî yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi yaşamma şekline bellik değer.

Burç yorumlaması üzerine çok bir küme bili sahibi yetişmek bâtınin, astroloji terminolojisine aşina yetişmek önemlidir.

Terim Mealı
Doğum haritası Bir kişinin veladet takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söyleyiş ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bili verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin hayatındaki olaylar ve nefis özellikleri ile ilişkin ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir başka gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin hayatındaki etkilere bellik edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğkonuimlere bellik edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse bile, rast bir şekilde kullanıldığında, nefis analizi, encam tahmini ve elan sert çok konu üzerine bili ita dair bayağı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan